сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Храна и пијалаци

Чорба од четири состојки која го зајакнува имунитетот

Чорба од четири состојки која го зајакнува имунитетот

За подготовка на оваа чорба не ви е потребно никакво кулинарско познавање.

Состојки:

еден кромид, морков, тиквичка и компир

Подготовка:

Кромидот, морковот и тиквичката пропржете ги на масло. Потоа ставете ги во тенџере и прелијте со вода. Додадете го компирот, претходно исецкан на коцки, и варете додека состојките не омекнат.

Кога зеленчукот ќе биде сварен, изблендирајте се. Ќе добиете кремаста текстура која може да ја зачините по желба.

Коронавирус