понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 179
home Храна и пијалаци

Чоколадни срца со вкус на рум – се топат во уста (ВИДЕО)

Чоколадни срца со вкус на рум – се топат во уста (ВИДЕО)

Чоколадни срца со вкус на рум – се топат во уста.

Состојки:

  • 250 гр ситно мелени ореви
  • 50 гр крупно мелени ореви
  • 50 гр мелени бисквити
  • 100 гр путер
  • 100 гр рендано темно чоколадо
  • 150 гр шеќер во прав
  • малку арома од рум

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“:

Коронавирус