петок, 29. јули 2022. Вести денес: 9
home Храна и пијалаци

Четири лесни рецепти за вкусен киш

Четири лесни рецепти за вкусен киш

Збогатете го вашиот кулинарски репертоар со уште една вештина – научете како се прави киш. Овој богат гурмански специјалитет е одличен за појадок или бранч, а е хранлив и лесен. Ви предлагаме четири рецепти, а откако ќе ги научите основите, направете своја варијанта.

Коронавирус