среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Храна и пијалаци

БУРЕК ПО БАБИН РЕЦЕПТ: Еве како да си го направите омилениот појадок брзо и лесно, потребни ви се пет состојки! (ВИДЕО)

БУРЕК ПО БАБИН РЕЦЕПТ: Еве како да си го направите омилениот појадок брзо и лесно, потребни ви се пет состојки! (ВИДЕО)

Денеска ви претставуваме рецепт за бурек со шунка од кујната на вашата баба, идеален за појадок.

Потребно е за 4 лица:
500 гр средна големина на кора
250 гр сирење
100 гр сункарица
1/2 прашок за пециво
масло

Подготовка:

Коронавирус