понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 13
home Храна и пијалаци

Брзо и лесно: Вкусен турски леб

Брзо и лесно: Вкусен турски леб

Ова е најлесниот рецепт за домашен леб кој не бара месење туку едноставно да ги измешате состојките и да му дадете облик.

Потребни состојки:
500 г брашно
150 мл топло млеко
150 мл топла вода
1 лажиче сол
2 лажици сув квасец
3 лажици маслиново масло
сечкан магдонос
чили снегулки

извор: kajgana.com