среда, 28. септември 2022. Вести денес: 44
home Храна и пијалаци

Без мака до совршена линија – ставете го ова секое утро во вашето кафе и ќе се случи чудо!

Без мака до совршена линија – ставете го ова секое утро во вашето кафе и ќе се случи чудо!

Ако пиењето утринско кафе е ритуал без кој не можете да замислите ден, и се борите со вишокот килограми, тогаш овој рецепт е совршен за вас! Отсега па натаму, вашето кафе ќе биде повкусно, а ќе изгубите тежина многу брзо без гладување.

Тоа е додаток кој ќе го забрза метаболизмот, ќе го направи кафето повкусно и ќе ви помогне да изгубите вишок килограми.

Состојки (за неколку дена):

– 3/4 чаши масло од кокос

– 1/2 чаша мед

– 1 лажица цимет

– 1 лажица какао (по избор)

Подготовка
Комбинирајте ги сите состојки и мешајте додека сè не биде убаво изедначено. Истурете во чиста стаклена тегла со капак. Утре наутро, кога ќе си ја сварите омилена шолја кафе, додадете една до две лажици од смесата додека кафето е сè уште топло. Мешајте околу пет секунди и ќе уживате!

Оваа мешавина е супер-здрава и фантастично ќе го зајакне вашиот метаболизам, а со тоа ќе ви помогне да изгубите вишок килограми … А, кафето ќе има одличен вкус!

Коронавирус