петок, 23. август 2019. Вести денес: 51
home Храна и пијалаци

12 рецепти за неодоливи сендвичи

12 рецепти за неодоливи сендвичи

Без разлика дали ги правите за закуска додека гледате филм или ги пакувате за на работа, сендвичите може да заменат цел оброк ако правилно ги искомбинирате состојките.

А исто така, ќе заштедите многу бидејќи во нив може да ги искористите остатоците од претходни оброци, како парче месо.

Овие 12 рецепти се генијални и сигурно ќе најдете неколку што се токму по ваш вкус.