четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 193
home Хороскоп

Значењето на вашиот хороскопски знак во светот

Значењето на вашиот хороскопски знак во светот

Хороскопските знаци се дел од соларниот систем и претставуваат 12 митолошки фигури.

Кое е значењето на секој од нив?

Овен – прв знак во хороскопот, кој го претставува новиот циклус на животот.

Бик – тие го претставуваат животот во раните фази од животот.

Близнаци – го претставуваат движењето и комуникацијата

Рак – тие се одраз на живите нешта и ги претставуваат корените кои се основата на живеењето.

Лав – ја претставуваат виталноста и креативниот потенцијал.

Девица  – тие се однесуваат на работната етика.

Вага – го претставува балансот во социјалните ситуации.

Скорпија – ја претставува енергијата за поголема слобода и искуство.

Јарец – носи одговорност и ред во светот.

Водолија – негува хуманистички идеи.

Риби – се однесуваат на романтичните и сонувачките димензии.

 

извор: skopjeinfo.mk

Коронавирус