среда, 12. август 2020. Вести денес: 182
home Хороскоп

Животите на неколку хороскопски знаци целосно ќе се променат во октомври

Животите на неколку хороскопски знаци целосно ќе се променат во октомври

Октомври носи многу пресврти кај сите, а особено кај овие пет хороскопски знаци. Октомври на неколку претставници на хороскопот ќе им донесе големи промени и настани за кои никогаш не мислеле дека може да им се случат.

Овие пет хороскопски знаци треба да бидат особено внимателни кога се во прашање сите сфери во нивниот живот:

Близнаци

Почетокот на октомври им носи ситни, но брзи промени, па нема ни да бидат свесни дека тоа им се случува. Совет од астролозите е да не носат нагли и брзи одлуки, туку внимателно да размислуваат и анализираат.

Саканата личност ќе биде постојана поддршка. Ќе сфатат дека многу од пријателствата не биле длабоки и искрени. Треба да избегнуваат конфликти со личности родени во знаците Риби и Скорпија.

Лав

Иако тоа не е типично за нив, во октомври ќе бидат подложни на критики и мислења на другите, а можни се и расправии на работа. Првите 20 денови ќе бидат комплицирани, но крајот на октомври носи целосна промена.

Овој месец е одличен да направат планови и потези за кои досега немале храброст. Не подлегнувајте на критиките на луѓе родени во знаците Вага, Бик и Водолија.

Вага

Многу клучни одлуки ќе бидат донесени во текот на октомври. Вагите треба да го остават егото настрана и нештата ќе почнат да се средуваат речиси магично.

На емотивен план исто така доаѓаат огромни промени. Но, само една грешка е доволна за сè да падне во вода. Не им верувајте на Стрелците, ниту пак на Близнаците.

Стрелец

Октомври е многу неповолен период за Стрелците на финансиски план и за здравјето, особено ако страдаат од хронични болести. Сите планови одложете ги за крајот на месецот.

Особено внимавајте да не склучувате никакви договори со луѓе родени во знаците Риби и Јарец. Чувајте се од измамници и не верувајте на секого.

Риби

Во животите на Рибите може да се појават нови личности, а со некои од нив ќе почувствуваат особена поврзаност. Постои можност и за напредување на работа.

Крајот на месецот може да биде загрозен од нечии намери. Не слушајте совети кои доаѓаат од Јарец и Девица.

Коронавирус