петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Жените родени во овој хороскопски знак се најжестоки во кревет-се трудат да ги реализираат сите свои фантазии

Жените родени во овој хороскопски знак се најжестоки во кревет-се трудат да ги реализираат сите свои фантазии

Астролозите тврдат дека жените родени во хороскопскиот знак Бик се најжестоки во кревет.

Бикот е еден од најстрасните и најсензуалните хороскопски знаци, а жените родени во тој знак знаат да ја подигнат физичката интимност на повисоко ниво и да обезбедат најголеми телесни задоволства.

За луѓето родени во знакот на Бик, интимната врска е едно од средствата за самопотврдување. Доколку не успеат во други области од животот, тие ќе го компензираат чувството на несигурност во креветот.

Тие сакаат предигра и допири, па во кревет многу се трудат да ги реализираат сите свои фантазии, но и фантазиите на нивните партнери.

Високо на таа листа се Лавовите, како и жените родени во знакот Овен.

ЕУРО 2020

Македонија