недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 77
home Хороскоп

Жените родени во овие хорскопски знаци се кралици на флертот

Жените родени во овие хорскопски знаци се кралици на флертот

Ако сте родени во овој хороскопски знак, вие сте кралица на флертот. Но, тоа сигурно веќе го знаете.

Ова е вест за мажите кои сакаат да флертуваат и насока каква жена им треба за взаемен флерт.

Близнаци:

Личностите родени во овој знак точно знаат кога да привлечат внимание на себеси. На посебен љубезен и интересен начин само за кратко време ги воодушевуваат сите во околината. Едноставно е тешко да им одолеете.

Лав

Лавиците зрачат со добро расположение и поради тоа се во центарот на вниманието на секоја забава. Кога станува збор за флерт лавиците се преправаат дека се недопирливи и токму таа ароганција ги привлекува мажите. Со својот шарм секој маж може да го освојат.

Риба

Со своето разиграно однесување, тие брзо го добиваат вниманието на мажите. Срамежливо се смеат, дискретно испраќаат заводливи погледи, тоа е тактика на која сите мажи паѓаат.

Коронавирус