четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 0
home Хороскоп

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци бегаат од брак како “ѓавол од крст”

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци бегаат од брак како “ѓавол од крст”

Повеќето жени уште од детството си ја замислуваат својата идеална венчавка. Но, тоа не може да се каже за жените родени во овие 3 хороскопски знаци.

Близнаци

Жената родена во овој знак секогаш сака да се чувствува посакувано и да има постојана потврда од посилниот пол. Тоа е главната причина зошто не сака брак – со тоа се плаши дека ќе ја “убие” својата самопочит. Дури и ако стапи во брак, тогаш таа веројатно ќе биде и онаа која ќе поднесе барање за развод.

Шкорпија

Нејзината хиперсексуалност не може засекогаш да ја “задуши” само еден маж. Во еден момент на Шкорпијата ќе ѝ здодее кога ќе сфати дека може да има вистински машки харем на располагање. Доколку се венча, таа ќе сонува за други мажи, а нејзиниот сопруг мора да биде многу толерантен.

Стрелец

Жените Стрелци не веруваат во поимот брак, лесно им здодева сè и веруваат дека не постои осаменост туку слобода. Тие не созреваат и ретко се чувствуваат спремни да ја преземат одговорноста на сопруга или мајка бидејќи се премногу зафатени за да се занимаваат со рамноправност. Доколку воопшто стапи во брак, партнерот кој не ја “гуши” и не е љубоморен е единствениот вистински партнер за жената Стрелец.

извор: tocka.com.mk

Коронавирус