недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хороскоп

Жената родена во овој хороскопски знак никогаш не старее

Жената родена во овој хороскопски знак никогаш не старее

За неа никогаш не е доволна љубовта, дури и во старите години, таа сака се до смртта. Изгледа како таа никогаш да не старее.

Станува збор за жената родена во знакот Близнаци.

Таа важи за забавна, друштвена, магична и провокативна личност. Изгледа многу младолико и особено е харизматична. Покрај неа, секој се чувствува младо. Оваа жена е многу непредвидлива и својата друштвена и љубезна маска може брзо да ја замени со дистанцираност и ароганција.

Никогаш не се уморува од животот и постојано сака да среќава нови луѓе. Не е претерано заинтересирана за долги љубовни врски. Се заљубува често, а од својот партнер бара умствена компатибилност и не дозволува физичка поврзаност со некој кој не е способен за интелектуални предизвици.

Постојано е во движење. Концерти, премиери, таа ништо не пропушта. Со неа, секој ден е како нов живот. Таа е жена која не сака досада и монотонија и им дава вистинска смисла на сите работи.

Често го користи својот женски шарм како оружје за да го добие тоа што сака. Полна е со изненадувања, но сака и да биде изненадувана.

Коронавирус