четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 167
home Хороскоп

За секој знак има посебна тајна: Како да намалите килограми според хороскопот?

За секој знак има посебна тајна: Како да намалите килограми според хороскопот?

Овен– најлесно ќе симнете килажа преку возење велосипед или трчање на долги патеки.

Бик– ви препорачуваме јога и умерено трчање

Близнаци – ви препорачуваме фитнес минимум 2 пати неделно. Не јадете варено пилешко или обарен зеленчук.

Рак – за вас најпрепорачливо е пливањето

Лав – најлесно ќе симнете килограми, ако почнете да се занимавате со танцување и почнете да консумирате средоземноморска храна.

Девица – трчање, велосипед или фитнес. Девиците имаат избор.

Вага – ви препорачуваме да започнете да се занимавате со зумба.

Шкорпија – орбитрек и броење на калориите.

Стрелец – ви препорачуваме планинарење, пешачење и броење на калориите.

Јарец – фитнес или пешачење.

Водолија – фитнес или тенис.

Риби – пливање, јога, трчање и никако не смеете да јадете шеќер.

Коронавирус