вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 69
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хороскоп

За секој хороскопски знак: Проверете што ве чека во работата, здравјето и љубовта

За секој хороскопски знак: Проверете што ве чека во работата, здравјето и љубовта

Дневен хороскоп за недела, 9 август 2020 година.

Овен

Работа: Можно е работниот партнер да не покажува доволно иницијатива, што на вас во овој момент не ви се допаѓа.

Љубов: Ќе ви се јави личност со која сте имале флерт во минатото.

Здравје: Водете грижа за бубрезите и бешиката.

БИК

Работа: Можно е на вашето работно место да владее фаза на големи промени и да барате начин да се прилагодите.

Љубов: Пробајте да разговарате за се што ве мачи искрено со вашиот партнер.

Здравје: Можен пад на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не е претерано поволен период за било какви промени на работното поле. Најдобро е се да остане по старо.

Љубов: Пред вас се убави настани со личност која неодамна сте ја запознале.

Здравје: Проблеми со тахикардија.

РАК

Работа: Не е претерано поволен ден за да се занимавате со приватна работа. Можно е да имате некои непредвидливи компликации.

Љубов: Вознемирени сте и имате чувство дека некој работи во врска со партнерот не се како што треба.

Здравје: Можни проблеми со стомакот.

ЛАВ

Работа: Пред вас се мали дилеми кои ќе ги разберете брзо него што мислите. Околностите на овој план ви одат во прилог.

Љубов: Можно е некогаш да делувате претерано нервозно во комуникација со саканата личност.

Здравје: Болки во грлото.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да имате некои неочекувани трошоци. Генерално денеска би требало повеќе да пазите на вашите финансии.

Љубов: Ако сте слободни, не сте посветени на барање нов партнер во овој период.

Здравје: Проверете ја штитната жлезда.

ВАГА

Работа: Пред вас е генерално многу поволен ден. Ќе имате среќа при работата која ќе ја работите.

Љубов: Ситуацијата на љубовен план е променлива и никако да остварите стабилна врска.

Здравје: Можно е да ве мачи лошо варење.

ШКОРПИЈА

Работа: Го покажувате својот интерес за нови работни проекти и го давате својот максимум на ова поле.

Љубов: Искрени сте кон личноста која ја сакате и од срце и го кажувате своето мислење.

Здравје: Можни проблеми со зглобовите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е решение на своите дилеми да пронајдете баш кога мислите дека е прекасно. Се конечно ќе дојде на свое место.

Љубов: Помеѓу вас и саканата личност постои голема сличност во секој поглед.

Здравје: Чувствителност кај вратот.

ЈАРЕЦ

Работа: Можете да очекувате генерално мирен ден во кои нема да имате премногу обврски. Пред вас е интересен период.

Љубов: Можете да се надевате на многу убава врска со личност родена во знакот Рак или Бик.

Здравје: Нервна напнатост.

ВОДОЛИЈА

Работа: Време е да прифатите дека во некои работи сте грешеле повеќе него што сакате да признаете. Сега е време да се исправите.

Љубов: Иако повеќе пати сте биле разочарани во саканата личност, настојувате да и давате нови шанси.

Здравје: Здравјето е добро!

РИБИ

Работа: Многу поволен период за работа е пред вас, па потрудете се да го искористите на прав начин.

Љубов: Можно е да ви е тешко да се опуштите покрај саканата личност бидејќи имате лични несигурности.

Здравје: Ве мачат хронични проблеми.