петок, 30. септември 2022. Вести денес: 21
home Хороскоп

За овие три хороскопски знаци започна најлошиот месец во годината

За овие три хороскопски знаци започна најлошиот месец во годината

Месец март е на страната на припадниците на знакот Риби. За време на нивната сезона, вообичаено е емоциите да бидат многу поинтензивни. Тензиите ќе бидат зголемени и во сезоната на Овен, односно во втората половина на март.

За време на сезоната на Риби и во првиот дел од сезоната на Овен, ова ќе биде најлош период за припадниците на хороскопските знаци Бик, Лав и Стрелец велат астролозите. Ако сте меѓу овие знаци, ве чека период на лична трансформација и неопходни промени, иако нема да биде лесно.

Бик – Ова е месец на откривање на лични вистини

За време на сезоната на Овен, која започнува на 20 март, сонцето ќе се движи во „мистериозни“ води, кои можат да активираат некои силни и тешки емоции. Сепак, наместо да се обидувате да избегате од вашите емоции, можеби подобро е да ги прифатете. На крајот на краиштата, ова исто така може да биде неверојатно исцелувачко искуство доколку оваа енергија ја пренасочите правилно. Нема ништо лошо во тоа да го почувствувате целиот спектар
на вашите чувства.

Лав – Интензивен и трансформирачки период

Ако се чувствувате лошо за време на сезоната на Риби, тоа не е чудно. Во текот на овој период, може да станете свесни за сите работи во вашиот живот кои сте подготвени да ги промените и за сите навики од кои сакате да се откажете. Сепак, да се ослободите од циклусот со кој се занимавате веќе подолго време воопшто не е лесен подвиг. Овој месец можеби ќе пробиете низ стравовите кои ви го отежнуваат вашиот личен напредок. Но, сето тоа е дел од процесот.

Стрелец – Слушајте го вашето срце

Сезоната на Риби можеби ќе предизвика некои чувствителни теми за вас. Време е да се фокусирате на деловите од вашиот живот кои никој друг не ги гледа. Можеби ќе имате несогласување во семејството, што всушност ќе ве охрабри да разговарате за нешто што одамна го одложувате, пишува „Elite Daily“.

Коронавирус