вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 91
home Хороскоп

Втората половина на мај носи голема љубов за овие три знаци – особено овој знак за прв пат ќе започне нова авантура по големата пауза!

Втората половина на мај носи голема љубов за овие три знаци – особено овој знак за прв пат ќе започне нова авантура по големата пауза!

Пролетта и убавото време носат нови почетоци. Додека природата полека се буди околу нас, овие три хороскопски знаци имаат најголеми шанси да ја запознаат својата сродна душа до крајот на месец мај…

Бик

Луѓето родени во знакот на Бик ќе имаат најголема среќа во љубовта! Пролетната треска навистина ќе ве погоди. Ќе бидете помотивирани и попозитивни од кога било. А со тоа магично ќе ги привлекувате другите. Вашата самоуверената харизма периодов ќе биде неверојатно привлечна за луѓето околу вас. Многумина ќе уживаат во голема љубов во втората половина на месец мај.

Стрелец

Стрелецот е еден од хороскопските знаци кој ја сака својата слобода и ужива во сингл живот. Сепак, на многумина од вас во мај ве очекува состанок што буквално ќе ви ги промени плановите. И за прв пат, ќе бидете подготвени да започнете нова авантура. Иако вљубувањето ви оди тешко, бидејќи се плашите дека нема да имате многу време за себе, кога тоа ќе се случи, вие едноставно ќе се препуштите на чувствата и ќе се посветите на својот партнер.

Рак

Шансите да се заљубите во месец мај се доста големи. Сепак, ќе мора да бидете трпеливи, бидејќи дури последната недела од мај ќе биде вашата пресвртна недела. Ќе се појави многу посебна личност во вашиот живот која буквално ќе ве „фати“ неспремни. Тешко дека ќе можете да ги игнорирате сите тие пеперутки во стомакот. Одамна не сте почувствувале толку љубов!

ЕУРО 2020

Македонија