сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 49
home Хороскоп

Водолијата се плаши од дополнителни трошоци, Јарецот ќе има пари за се

Водолијата се плаши од дополнителни трошоци, Јарецот ќе има пари за се

ОВЕН

Ако сте од оние кои сакаат се да знаат, едноставно прашајте ги соработниците што да работите. Можеби ќе имате некоја нерешена емотивна ситауција. Потрудете се тоа да решите. Контролирајте се себе и своите внатрешни стравови.

БИК

Променете ја стратегијата ако сакате да го подобрите работењето. Потребно е да ги вклопите своите мисли и чувства, за да се стабилизрате. Движете се. Бидете физички активни.

БЛИЗНАЦИ

Вашите соработници ќе бараат мислења од вас. Изненадете ги со различни сугестии. Понекогаш ја оценувате строго вашата љубовна ситуација и животот кој го живеете. Проблеми со вилиците.

РАК

Ако сте многу нервозни од претерана работа, или сте заситени или сонот ви се остварите. Го работите она што го сакате. Ако сте осамени, подобро најдете некој соодветен партнер со кој ќе почнете врска. Страв од тешки болести.

ЛАВ

Имате заштита од една влијателна личност, но внимавајте да не правите многу грешки. Подобро се чувствувате во брак, отколку во некои површни и здодевни врски. Затоа се решавате да ја официјализирате. Слушајте ги советите од лекарите.

ДЕВИЦА

Потрудете се денеска да завршите се, и утре да одморате. Тајно страдате за некој. Но, се препорачува да ги покажете своите чувства. Добро здравје.

ВАГА

Одлично време за патување. Ако идете далеку, подгответе доста пари. Останувате на подолго. Љубов ве очекува со личност која е морална. Ве очекува несоница.

ШКОРПИЈА

Сте почнале проект, но внимавајте на парите. Може да ви снема, особено ако е голем проект. Ќе добиете помош од саканата личност околу финансии. Контраиндикација на лекови.

СТРЕЛЕЦ

Внимавајте да не вложите погрешно во приватен бизнис. Почекајте некој ден да помине. Имате чувство дека е време да најдете сериозна особа за себе. Хормони, хипофиза.

ЈАРЕЦ

Финансиите се добри. Ќе имате пари за се што ви треба. Уживате во тајна љубов со личност од огнен знак како Овен, Лав или Стрелец. Работата психички ве исцрпува.

ВОДОЛИЈА

Се плашите од дополнителни трошоци. Внимавате на финансиите. Добро се чувствувате во љубов со некој во знакот на Близнаци. Нема проблеми со здравјето.

РИБИ

Одличен период за оние кои сакаат да живеат во странство, особено во топли земји како Шпанија, Италија… Убаво чувство на љубов ве оплеменува. Потребни ви се чаеви.

Коронавирус