четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 175
home Хороскоп

Водолијата се чувствува моќно, Лавот го очекува нова понуда

Водолијата се чувствува моќно, Лавот го очекува нова понуда

ОВЕН

Одличен ден за разговор за одобрување на кредит, позајмица или наоѓање на спонзор. Се што е врзано за туѓи пари, ви оди од рака. Заинтересирани сте за симпатија и убедени дека ќе донесе одлука да биде со вас. Стабилно здравје.

БИК

Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Работата стагнира, а вие не успевате да мрднете од мртва точка. Ве фрустрира ситуацијата во бракот, затоа што партнерот делува целосно незаинтересирано. Имунитетот е во пад, треба да го кренете.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува прилив на пари што ви подигнува расположение. Амбициозни сте, вредни сте и во суштина задоволни како работата се развива. Не сте задоволни од емотивната сфера и не сте во можност да најдете партнер. Стабилно здравје.

РАК

Одлично се развива некој судски процес, или добивате вест за донесено решение во ваша корист. И покрај тешкотиите, полни сте со надеж дека ќе дојде до подобрување на брачниот однос. Одлично здравје.

ЛАВ

Ве очекува нова понуда. Во финансиска смисла е примамлива, па сериозно ја разгледувате. Запознавате личност која ви се допаѓа и има врска со странство. Стабилно здравје.

ДЕВИЦА

На работа ве чека нервирање поради лоша соработка со странци. Ве очекува и изненадувачки трошок кој ве исфрла од такт затоа што финансиската ситуација е лоша. Емотивното поле не ве интересира. Не е најдобро, загрозени се нервите.

ВАГА

Ситуацијата на работа е стабилна и се се одвива во мир и на задоволувачки начин. Емотивно сте незадоволни и одеднаш се впуштате во караница со партнерот која доведува до изненадувачко раскинување. Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Наместо да се фокусирате на работите кои ви одат од рака, се фокусирате на проблемот кој долго време не успевате да го решите. Задоволни сте од стабилниот емотивен однос. Бубрезите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работата не се одвива како што треба. Има многу застој, проблеми, потешкотии, нервози. Имате впечаток дека работите на проблем за кој нема решение. Ви годи отворен и опуштен разговор со брачниот партнер. Пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ

Задоволни сте како преговорите се одвиваат, иако имате некои адути кои и натаму не ги откривате во случај преговорите да запнат. Не сте заинтересиани за емотивното поле, ниту имате желба да го подобрите. Стабилно здравје.

ВОДОЛИЈА

Одличен ден за решавање на правни прашање и за комуникација со претставниците на медиумите. Оставате впечаток на сериозна, одговорна и личност од доверба. Уживате во блискоста со саканата личност. Се чувствувате моќно.

РИБИ

Се ви оди од рака – соработката со странците и со надредената личност. Ве загрижуваат само финансиите и поради нив сте нервозни. Брачниот партнер ви пружа емотивна и материјална поддршка. Стабилно здравје.

Коронавирус