среда, 23. септември 2020. Вести денес: 129
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против неправдите, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев

home Хороскоп

Водолијата пред силна љубов, Шкорпијата ќе има нов прилив на пари

Водолијата пред силна љубов, Шкорпијата ќе има нов прилив на пари

ОВЕН

Секогаш може да сметате на поддршката од соработниците. Поволен ви е деното за работа во поголем колектив. Многу сте шармантни и не ви е тешко да привлечете внимание од спортивниот пол кога такво нешто ќе посакате. Нервниот систем ви е чувствителен.

БИК

Ќе бидете задоволни од новите околности на полето работа. Пружена ви е шанса да напредувате денеска. Моментално имате тешки околности на љубовното поле. Од таа причина често сте под стрес. Проблеми со кичмата.

БЛИЗНАЦИ

Генерално сте задоволни од околностите во кои се наоѓате на полето работа, и не сте подготвени за големи промени. Посветени сте на партнерот и многу ви е важно вашиот однос да стане стабилен. Можни проблеми со коските.

РАК

Очекувајте дека денеска ќе имате некои нови компликации на работното поле кое ќе ве оптовари. Сакате да се покажете пред саканата личност и да и докажете колку ви значи. Подготовени сте за планови околу брак. Пад на имунитетот.

ЛАВ

Имате впечаток дека сите проблеми ќе ги решите лесно. Очекувајте дека ќе имате нова средба со личноста кон која имате чувства. Полни сте со позитивна енергија. Немате проблеми со здравјето.

ДЕВИЦА

Ве очекува период во кој ќе бидете подготовени за драстични потези за да бидете задоволни од работата. Може да имате интересна средба со личноста која ќе покаже дека е подготвена да ви се посвети. Болки во стомакот.

ВАГА

Пред вас е поволен ден во кој ќе бидете корисни. Многу сте вредни, и максимално посветени на работата. Ви се допаѓа личност која досега и натаму делува воздржано кон вас. Минлива настинка.

ШКОРПИЈА

Олеснување на полето финансии може да очекувате во следниот период. Надевајте се на нов прилив на пари. Приоритет ви е со личноста која ви значи да остварите искрен и стабилен однос. Поработете на своите навики.

СТРЕЛЕЦ

Денот не е поволен за почеток на нов работен проект, па би требало да се стрпите уште некое време. Ќе имате интересно познанство кое во вашиот живот ќе внесе емоции и возбуда. Мал пад на енергијата.

ЈАРЕЦ

Можно е да имате проблеми на работа поради опкружувањето кое не ви е наклонето денеска. Паралелна љубовна врска би можела да ви зададе компликации и главоболки. Такво нешто не е за вас. Проблеми со несоница.

ВОДОЛИЈА

Можно е работните проекти и планови да ви се одложуваат. Некои работи моментално не зависат од вас. Можно е да имате шанса да запознаете личност кон која ќе почнете да имате искрени и силни чувства. Добра ситуација на полето здравје.

РИБИ

Важно е да имате доволно трпение за своите обврски да ги решите на вистинскиот начин. Можно е со саканата личност да имате некоја дистанца и заладување во односите. Хронични проблеми.

Коронавирус