сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 56
home Хороскоп

Водолијата да внимава на исхраната, Шкорпијата тајно комуницира со симпатијата

Водолијата да внимава на исхраната, Шкорпијата тајно комуницира со симпатијата

ОВЕН

Вашиот работен успех го буди интересот на медиумите. Уживате во вниманието. Задволни сте од врската. Сте успеале да ги надминете сите проблеми и сега односот со саканата личност се развива нормално. Стабилно здравје.

БИК

Фокусирани сте на нови, но тајни планови. Не сакате јавно да ги експонирате за некој да не ја украде вашата идеја. Задоволни сте од врската, но несвесни дека партнерот се слуша со уште една личност. Несоница.

БЛИЗНАЦИ

Ако се занимавате со приватен бизнис, воспоставувате соработка со странски партнери. Друштвени сте и уживате во флерт. Емоциите не се длабоки и стабилно, па така флертувате со повеќе личности. Добро се чувствувате.

РАК

Финансиската ситуација е лоша и фокусирани сте на добивање позајмица или креди. За жал, доаѓа до одбивање на вашата молба. Брачниот партнер не е заинтересиран за вас. Се плашите дека нова личност се појавила во неговиот живот. Притисокот е нестабилен.

ЛАВ

Ситуацијата е лоша. Во случај на решавање на било какви правни прашања, доживувате дебакл. Односот со партнерот е стабилен. Другата страна е во фаза кога и е потребна вашата поддршка. Наклонети сте кон нерасположение.

ДЕВИЦА

Надредената личност ви претставува нов проект и ве гледа како личност кој ќе даде значаен придонес во реализацијата. Не сте расположени за средба со партнерот, но другата страна не замерува. Проблеми со притисокот.

ВАГА

Концентрацијата не ви е силна страна, па не се разбирате најдобро со соработниците. Врската е стабилна. Проблемите со партнерот сте успеале да ги надминете и сега се чувствувате сигурно. Грлото е чувствително.

ШКОРПИЈА

Имате впечаток дека проблемите на работа искачаат на сите страни. Уморни сте од нив. Одржувате тајна комуникација со симпатијата. Многу ви годи, но и натаму не разговарате отворено за врската. Главоболка е можна.

СТРЕЛЕЦ

Уморни сте од обврските и концетрацијата ви паѓа. Правите грешки. Брачниот партнер цело време ги потенцира финансиите како тема. Уморни сте од исти приказни. Наклонети сте кон алергии, внимавајте на исхрана.

ЈАРЕЦ

Стигнува известување дека кредитот ви е одобрен. Во фирмата се враќа доброто расположение. Не сте заинтересирани за брачниот партнер. Кај него сега актуелна е тајната комуникација. Стабилно здравје.

ВОДОЛИЈА

Комуникацијата не ви е силна страна. Постои можност или да изнесувате работи кои не се точни или нејасни, или другата страна не ве разбира најдобро. Задоволни сте од развојот на врската. Внимавајте на исхраната.

РИБИ

Вредни сте и амбициозни. Планирате службен пат надвор од земјата. Опуштени сте и комуникативни. Необврзувачки флертувате со повеќе лица и немате сериозни намерни ниту со една. Добро се чувствувате.

Коронавирус