петок, 13. мај 2022. Вести денес: 5
home Хороскоп

Водолијата да се организира, Овенот да размислува додека се шета

Водолијата да се организира, Овенот да размислува додека се шета

ОВЕН

Со задоволство ќе прифатите покана за излегување на кафе , каде би поминале пријатно време во неврзан разговор. Деловната комуникација ќе се одвива квалитетно, но вие самите нема да бидете задоволни од својот настап. Очекувате повеќе од себе. Размислувајте додека се шетате.

БИК

Вашата потреба за зборување и денеска ќе биде задоволена , но срцето и натаму ќе ви остане празно.Сепак , и зборувањето е нешто. Некои ваши колеги ќе се покажат како вистински лицемери или снобови.Работете точно што се очекува од вас и бидете професионални. Не ги земајте работите при срце.

БЛИЗНАЦИ

Може да очекувате еден поволен ден кога станува збор за љубовни прашања . отворени се многу можности , а некои се поврзани со патувања. Издржете ги малите напори и завршете ги заостанатите задачи.За сега не треба ништо да менувате , освен вашиот пристап. Треба да бидете поупорни. Наспијте се

РАК

Пред вас е уште еден ден во кој ќе покажете дека имате нежна и интуитивна страна. Одлично ќе поврзувате различни видови работа.И во практичниот и во теоретскиот дел ќе функционирате беспрекорно. Останете какви што сте.

ЛАВ

Пред вас е прекрасен ден за секаква поврзаност со луѓето, било да станува збор за саканата личност , ново познанство или за пријателите. Верувате во подобро утре .Имате право.И денеска ќе градите мостови, ќе се поврзувате со нови деловни партнери или ќе ги обновувате старите врски. Динамични сништа.

ДЕВИЦА

Денот ќе ви донесе богат социјален живот , како и многу поттици за нови познанства , ако сте уште сами. Некои денеска ќе бидат во центарот на вниманието или булвално на сцена каде ќе го објаснуваат својот деловен план. Изразувајте се слободно.

ВАГА

Малата збрканост на чувствата ќе биде поврзана со вашата или желбата на партнерот за донинација во врската. Ништо не сакате да му препуштите на случајот , но тоа ви ја одзема спонтаноста од која се раѓаат свежи идеи.Најдете рамнотежа. Проверете си ја крвната слика.

ШКОРПИЈА

Како да не можете јасно да видите или ќе бидете склони кон преценување на самите себа.Проценките нема да ви бидат реални. Ако постојат некакви правни или морални двоумења во врска со една работа, обидете се тоа да го анализирате и решите. Јадете помалку, движете се повеќе.

СТРЕЛЕЦ

Ќе се двоумите колку треба да попуштите и тука нема да најдете вистинска мерка.Сетете се на вашите цели и кон што тежнеете. Би можело да ви биде сеедно како се одвиваат работите . Спречете ги последиците од таквата рамнодушност. Не претерувајте со јадењето слатки.

ЈАРЕЦ

Ќе се чувствувате по малку задремано и нема да сакате да правите ништо особено во љубовните акции. На дневен ред ќе се најдат многу разновидни теми , кои не трпат одложување.Вие ќе морате да почнете да го решавате сето тоа. Бидете доследни.

ВОДОЛИЈА

Ќе имате вистинска рамнотежа меѓу чувствата и интелектот , па ќе се усогласите по сите прашања.Ќе бидете задоволни и емотивно сити. Треба малку повеќе да работите, иако сеуште не сте се прилагодиле , па сте затоа незадоволни.Стиснете заби , организирајте се и работете. Подобро да верувате отколку да се сомневате.

РИБИ

Во љубовиот живот ќе бидете настроени да читате меѓу редови , па се ќе се сведува на тајни погледи и суптилни сигнали. Освен што одлично делувате во практичниот дел , денеска на работа ќе покажете и голема креативност. Ви се подобрува формата.

Коронавирус