понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 155
home Хороскоп

Во овие хороскопски знаци се раѓаат најсебичните луѓе

Во овие хороскопски знаци се раѓаат најсебичните луѓе

Личностите родени во овие хороскопски знаци не успеваат да одржат пријателство затоа што секогаш гледаат само за себе и за своите лични потреби.

Астролозите сметаат дека на припадниците на овие хороскопски знаци единствено што им е важно е дали можат да имаат корист од некоја личност, без разлика дали потоа ќе останат во добри односи со неа или не.

Близнаци

Близнаците се оние коишто ќе тврдат дека се добродушни и дарежливи, меѓутоа за брзо време ќе се уверите дека тоа не е вистина. Личностите родени во знакот Близнаци воглавно се многу несериозни личности и едниствено што им е важно е да задоволат некоја своја потреба. Кога ќе им се обратите за помош, веројатно ќе ви кажат дека немаат време и дека се премногу зафатени.

Девица

На Девиците им е важно сè да тече според нивните планови и правила. Тие ги одредуваат правилата на игра и доколку им се спротивставите, нема да си поминете убаво. Доколку некој ги замоли за услуга, ќе побараат нешто за возврат, затоа што тие ништо не забораваат.

Шкорпија

Шкорпиите се опседнати со својот живот и потреби, до таа мера што се подготвени да згазат сè пред себе за да стигнат до целта.

Тие се познати по тоа што се искористувачи. Чувствата на другите луѓе ги земаат здраво за готово.

 

Коронавирус