четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 169
home Хороскоп

Во мај овие три хороскопски знаци ќе пливаат во пари

Во мај овие три хороскопски знаци ќе пливаат во пари

Ќе почуствуваме подобрување во сите аспекти, а рускиот астролог Павел Глоба откри што очекуваат трите знаци кои ќе бидат сведоци на ненадејна голема парична добивка:

Лав

Време е да се опуштите и да започнете да уживате. Сè што сте направиле досега конечно почнува да се исплати. Исто како и Скорпиите, и Лавовите имаат неверојатно успешен период.

Бик

Овој месец, ѕвездите се особено наколените кон вас, затоа искористете го тоа мудро. Ако планирате да започнете приватен бизнис, сега е вистинското време да го сторите тоа. Астролошките аспекти се одлични, вели астрологот. Може да очекувате добивка во готовина или покачување што не сте го очекувале.

Шкорпија

Венера во знакот на Бик позитивно ќе влијае на сите лица родени во овој знак. Целиот напор што досега го вложивте ќе ви се исплати. Вашите претпоставени ќе знаат да ја ценат вашата работа, па можете да се надевате на финансиско подобрување во средината на месецот. Ако планиравте да ја смените работата, сега е време. Можностите ќе се отворат сами по себе.

Коронавирус