петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 46
home Хороскоп

Во еден хороскопски знак се раѓаат најмногу милијардери

Во еден хороскопски знак се раѓаат најмногу милијардери

Еден хороскопски знак особено се издвојува затоа што во него се родени најголем број милијардери.

Во хороскопскиот знак вага се родени најмногу милијардери.

Исражувањето кое е спроведено утврдило дека во тој хороскопски знак родени се дури 27 милијардери, а на второ место се рибит, со само 22 милијардери, пренесе ПинкВала.

Во знакот на вага се родени великани како Ралф Лорен, сопственичката на брендот L’Oréal Paris, Лилиен Бетенкорт, претседателот на H&M, Стефан Персон, наследничката на Волморт, Алис Валтон и многу други.

Ако сте родени во овој знак, имате причина за надеж дека еден ден токму вие ќе се најдете на оваа листа на богати и успешни луѓе.

ЕУРО 2020

Македонија