сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 92
home Хороскоп

Вистински бунтовници: Овие хороскопски знаци никогаш не играат според правилата

Вистински бунтовници: Овие хороскопски знаци никогаш не играат според правилата

За нив правилата и границите не значат ништо. И додека некои знаци на зодијакот ги следат правилата и сè прават според план, ова се сосема поразлични.

Како што пренесува „Your Tango“, за овие хороскопски знаци не постојат правила.

Близнаци

Разузданите Близнаци живеат за адреналинот кој го носи кршењето на правилата и преминување на строгите граници. Тие обожуваат да ги тестираат своите можности и понекогаш се доведуваат дури и во голема опасност, но од тоа не извлекуваат баш никаква поука.

Лав

За Лавовите, кршењето на туѓите правила и преминувањето на границите значи раст и преминување преку стравовите и јакнење на сопствениот дух. Тие уживаат во такви предизвици и обожуваат да бидат оние кои ќе ги менуваат правилата според сопствените желби и потреби.

Стрелец

Стрелците обожуваат нови искуства и промени. Мразат пасивност и луѓе кои слепо се држат до правила, па најчесто се опкружуваат со авантуристи како нив.

Овен

Овните, исто како Лавовите, не сакаат туѓи наметнувања. Тие се оние кои сметаат дека нивните правила и нивните намери секогаш се подобри. Многу се склони кон ризик и често се насочуваат кон работи кои ги плашат бидејќи обожуваат предизвици и никој не може да ги спречи во тоа.

извор: tocka.com.mk

Коронавирус