недела, 26. септември 2021. Вести денес: 45
home Хороскоп

Викенд хороскоп: Рибите ќе бидат изненадени, Ракот ќе биде омаловажен, а Лавот ќе биде КРАЛ!

Викенд хороскоп: Рибите ќе бидат изненадени, Ракот ќе биде омаловажен, а Лавот ќе биде КРАЛ!

Викенд хороскопот ги поканува Близнаците да се „фрлат на акција“, затоа што сега е нивното време.

Овен

Во семејните односи бидете подиректни и ќе можете да постигнете сѐ што сакате.Слободно наметнете ги своите ставови. Ставот на семејството кон вас ќе биде изненадувачки позитивен. Пристапете до вашите планови без страв и ќе бидете изненадени од поддршката од околината.

Бик

Викенд хороскопот ве советува да се потрудите сега и да ги завршите сите започнати планови и обврски. Во моментов, не е време за нови, големи потези, тоа се однесува и на деловните потези. Ситуацијата во семејството е стабилна. Близок пријател очекува совет, помош и поддршка од вас.

Близнаци

Во моментов, ситуацијата е таква што не е најдобриот момент да започнете да ги спроведувате вашите планови сега. Умерено и мирно темпо сега ќе ве задоволи. Многу приказни ја трошат вашата енергија. Бидете трпеливи, почекајте подобри денови Посветете се на себе и на работите што ве исполнуваат.

Рак

Имате избрзани и непромислени потези и изјави.Имате енергија што не знаете како правилно да ја насочите. Поради моменталната состојба, иритирате некого од вашето блиско опкружување, семејство, работа. Во следниот период, обидете се да не ги наметнувате своите потреби и ставови, сега не е време за тоа.

Лав

Ако сакате да направите промени, сега е време. Слободно бидете упорни во спроведувањето на овие планови. Вашата љубезност и толеранција сега ќе бидат прикажани во целосна светлина. Вие знаете како да му го наметнете своето мислење на некој на убав начин, со вистински факти.

Девица

Ви пречи нерешена ситуација од порано. Сакате да ги држите сите конци во ваши раце. Имате можност да ја разјасните ситуацијата. Бидете директни и специфични, зборувајте слободно без влакна на јазикот, токму на начинот на кој размислувате. Можно е реакциите на околината да бидат насилни. Почекајте, пуштете некое време, конечниот резултат ќе биде во ваша корист.

Вага

Сите ваши амбиции и планови може да се реализираат ако имате доверба и верба во себе. Плените со шарм, вие сте одличен дипломат. Сето ова може да се уништи само со вашата избрзана реакција, која не е типична за вас. Во никој случај не се согласувате на компромис што е во спротивност со вашите принципи и ставови.

Скорпија

Ова е периодот кога треба да се преиспитате. Бидете отворени и искрени. Мора да се соочите со вашите грешки и пропусти. Само тогаш ќе го пронајдете вистинското решение и да одговорите на сите ваши прашања. Не ви треба помош од околината. Доволно е да се потпрете на вашата интуиција, која е скоро непогрешлива.

Стрелец

Не двоумете се за она што ви е важно. За да го постигнете она што го сакате, бидете тактични, но и директни. Само на таков отворен и директен начин можете да поставите безбедна и здрава основа. Слободно започнете да ги спроведувате приватните деловни планови полека. Блиска личност е покрај вас.

Јарец

Сега е вистинското време да се подобри моменталната состојба. Не одложувајте со промените. Размислете полека, направете јасен план и јасно кажете ги вашите планови и одлуки и како да ги имплементирате Искористете го овој викенд мудро.

Водолија

Обидете се да не реагирате на прва топка Можно е да се најдете во провокативна ситуација. Размислете внимателно, не брзајте со одговорите. Обидете се да разберете од кога доаѓа таа негативна енергија. Блиска личност и околината се со вас, слушајте ги нивните добронамерни совети. Можеби понекогаш тие ги гледаат работите подобро од вас.

Риби

Работите во семејството почнуваат да се движат во сосема неочекуван правец, што пријатно ќе ве изненади. Вие сте многу трезни и стабилни и тоа го очекува семејството од вас. Им се допаѓа вашата сила и наоѓаат засолниште со вас. Обидете се да одржите таква состојба на умот и телото.

Коронавирус