петок, 23. август 2019. Вести денес: 51
home Хороскоп

Венера во Јарец до 28 февруари: Подгответе се за тест во љубовните односи

Венера во Јарец до 28 февруари: Подгответе се за тест во љубовните односи

Венера влегува во знакот на Јарец и почнува сериозен период. Положбата на Венера во овој знак не е најсјајна и не зрачи со голема позитивност.

Таа носи тестирање на сите односи, дали сме зрели и стабилни и колку сме подготвени да жртвуваме за љубовта. Некои ќе доживеат љубов на далечина, некои пак ќе се одалечат од саканата личност, како без причина. Таа носи замки во кои доаѓаат големи лекции, но и раскинувања.

Некои знаци ќе се потрудат да ги средат односите од минатото, да ги завршат работите кои не се завршени. Исто така, доаѓаат и кармички средби со кои на луѓето ќе им биде судено да бидат заедно.

Периодот е одличен за правење планови и нивно исполнување.