петок, 30. септември 2022. Вести денес: 167
home Хороскоп

Венера од денес е во Бик и за овие ТРИ знаци е најпогодена: Пари, успех во кариерата и човекот што го сакате

Венера од денес е во Бик и за овие ТРИ знаци е најпогодена: Пари, успех во кариерата и човекот што го сакате

Оваа Венера има потенцијал да го привлече она што го сака и посакува, а тоа се: пари, личноста што ја сака, успех во кариерата. Таа има потреба од емоционална безбедност и силна емотивна врска.

Знаци што ќе ја почувствуваат Венера во Бик нагоре:

Овен
Овој период ќе биде доста предизвикувачки за вас во однос на кариерата. Ќе имате разни понуди кои звучат интересно и претставуваат предизвик за вас. Но, бидејќи самиот период е малку поинтензивен и вие самите не сте сигурни по кој пат сакате да одите, најдобро е да бидете трпеливи и да не носите избрзани одлуки. Нека топката буквално се расплетува до мај, а потоа донесе теодлука.
Овенот се опсипува со понуди и се отвора вратата, но најдобро е да пуштите се само по себе да се случи!
На полето на љубовта, оние кои се во редовна врска следат мирен период. Се потенцира комуникација и стекнување материјал. Слободните можат да очекуваат љубов, флертување преку работа или деловни соработници.

Близнаци
Периодот е погоден за работа во кариера. Ќе ви бидат отворени многу патеки, сè ќе биде малку збунувачко, но вашиот шарм и позитивен став во овој период ќе ги расчистат сите проблеми и сомнежи. Ќе бидете фокусирани на успех и пари, а позитивната енергија што ве опкружува ви дава ветер во грб.
Во љубовта можни се помали конфликти со вашиот партнер за комуникација затоа што ќе бидете повеќе насочени кон работата и кариерата, така што вашиот партнер ќе се чувствува запуштено. Слободните можат да очекуваат љубов преку социјалните мрежи.

Лав
Вашата област на работа ќе биде силно нагласена во позитивна смисла. Сè што изгледа како пречка за другите, буквално ќе го решите преку забава и лесна комуникација. Вистинско време е да разговарате со претпоставените за понатамошниот тек на вашата кариера. Имате дури и поддршка да предложите за себе што сакате да правите во иднина.
Работата ќе биде нагласена, ќе ги решите сите пречки. Љубовта цвета како никогаш порано!
Љубовта е иста како работа со треперење и без назадување. Имате одлична врска со вашиот партнер. Самата љубовна врска оди на повисоко ниво. Слободните може да очекуваат личност од минатото да им се врати со јасна цел и предлог.

Коронавирус