четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 125
home Хороскоп

Вечерва е полна Месечина во Девица: Големи промени ги очекуваат овие три хороскопски знаци

Вечерва е полна Месечина во Девица: Големи промени ги очекуваат овие три хороскопски знаци

Периодот на полна Месечина во хороскопскиот знак на Девица е време на самоанализа, преиспитување на сопствените навики и донесување мудри одлуки. Според астролозите, ова е особено поволно време за три знаци.

Сјајот на полна месечина кај Девицата им помага на луѓето да го прочистат својот ум, душа и тело, па затоа овој пат е особено поволен за започнување разни промени – од преминување на диета, започнување со вежбање, преглед на деловни проекти и прифаќање на нови предизвици.

Полна месечина во Девица ќе ни даде космичка можност да се ослободиме од сè што повеќе не ни служи. Овој период е идеална можност да се ослободите од лошите навики, „емотивниот багаж“ и да се соочите со одредени лични предизвици.

Според астролозите, оваа полна Месечина кај Девицата ќе има особено поволно влијание на трите знаци на Зодијакот.

Близнаци
Оваа промена влијае на вашиот дом и семејната куќа и ќе ја почувствувате на исклучително лично ниво. Енергијата на Месечината кај Девицата ве охрабрува да го исчистите просторот за живеење од непотребни работи, но и да се ослободите од емотивниот багаж од минатото.
Ако во последно време страдате од финансиски проблеми, сега можете да најдете решение за нив и целокупно ќе бидете исклучително продуктивни и инспирирани.

Вага
За време на полна месечина, веројатно ќе треба да останете сами, за да можете мирно да размислувате за проблемите што ве вознемируваат и за вашите планови за во иднина. Оваа вечер е идеална за мир и релаксација. Медитацијата и визуелизацијата ќе ви помогнат да го расчистите умот. Циклусот на полна месечина претставува крај на лошите мисли и чувства и почеток на период во кој ќе блеснете.

Водолија
Користете ја енергијата на полна Месечина кај Девицата за емоционално чистење. Признајте си ја вистината, исполнете ги ветувањата и вратете ги долговите. Сега е вистинското време да се започне нешто сосема ново. Под сјајот на полна месечина, имате храброст да се соочите со негативните емоции што ве притискаа на срцето и конечно да ги отфрлите. Се чувствувате многу послободно и поподготвено да ја прифатите иднината и сите промени што доаѓаат.

Коронавирус