четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хороскоп

Вагата загрижена за финансиите, лавот со слаб имунитет

Вагата загрижена за финансиите, лавот со слаб имунитет

ОВЕН

Комуникацијата не ви е силна страна, па така обидот за воспоставување на договор завршува неславно. Емотивно сте задоволни. Ви поминува дека другата страна не е отворена кон вас. Главата е чувствителна, особено синусите.

БИК

На состанок не поминувате најдобро. Само само делумно остварувате поставени цели. Тврдоглави сте и инсистирате на своите идеи. Партнерот свесно избегнува караница и ви попушта. Внимавајте на исхраната.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува разговор со надредените личности. Отворено говорите со какви проблеми се соочувате. Доаѓа до подобрување на финансиите. Сакате да влезете во брачните води, но на саканата личност тоа не го интересира. Синусите се чувствителни.

РАК

Ве очекуваат проблеми за кои во прв момент мислите дека лесно ќе ги надминете. Се воспоставува дека треба време и труд да се решат. Имате посесивен однос кон партнерот, што не му годи. Циркулацијата е слаба.

ЛАВ

На работа се соочувате со проблеми кои не успевате да ги надминете. Не сте задоволни емотивно. Комуникацијата со партнерот е лоша, така да одбивате средба. Имунитетот е слаб. Чувствителни сте.

ДЕВИЦА

Во теснец сте со работните проблеми. Тие не попуштаат, не попуштате ни вие. Социјалниот живот не ве интересира. Партнерот гледа дека сте нерасположени и уморни, па пробува да ви го крене расположението. Црниот дроб е чувствителен.

ВАГА

Областа на судење е лошо прикажана. Ако сте приватник, пресудата нема да биде во ваша корист. Многу сте загрижени поради финансиите. Емотивни сте задоволни. Односот со партнерот е хармоничен. Проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

Целосно сте незадоволни од работната и финансиската ситуација. Во двете области се присутни ограничувања и застој. Не му ги кажувајте своите проблеми на партнерот, затоа што евидентно е дка го мачат неговите проблеми. Проблеми со реума.

СТРЕЛЕЦ

Енергични сте и сакате докажувања. На самоуверен начин ги одработувате обврските. Не сте задоволни од финансиите. Другата половина има впечаток дека не и посветувате доволно внимание. Ограничете го внесот на храна и пијалоци.

ЈАРЕЦ

Работата е во стагнација. Се плашите тоа да не се оддолжи и поради тоа почнувате да се распрашувате за друга работа. Имате потреба за емотивна блискост, но саканата личност е во проблеми и не и е до љубов. Лоша циркулација.

ВОДОЛИЈА

Сакате да остварите работна соработка со странците. Во таа смисла иницирате комуникација и се надевате дека ќе го прифати вашиот предлог. Односот со брачниот партнер е стабилен. Притисокот е нестбилен.

РИБИ

Ве интересира иднината. Работните планови кои ги правите се долгорочни. Имате верба во успех. Односот со брачниот партнер е стабилен. Свесни сте дека другата страна има проблеми на работа. Стабилно здравје.

Коронавирус