четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 40
home Хороскоп

Вагата сака брак, флерт за Шкорпијата

Вагата сака брак, флерт за Шкорпијата

ОВЕН

Планирате приватна работа која би можела да биде многу успешна. Пред вас е поволен период за заработка. Важен ви е односот со саканата личност, и ќе се потрудите за да остварите што подобар однос. Одлично здравје.

БИК

Ве очекува поволен ден за склопување на нова работа која на долги патеки би можела да ви биде многу значајна. Ќе уживате кога ќе дојде до врска со личност која ви се допаѓа веќе некое време. Потребна ви е физичка активност.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува шанса да почнете промени на ова поле и да остварите подобрување на заработката. Подготвени сте да се посветите на врската со саканата личност, за вашиот однос во иднина да напредува. Водете сметка околу исхраната.

РАК

Задоволни сте од работните околности и не планирате големи промени. Пред вас е поволен ден. Саканата личност посакувате да ја заштитите од проблеми кои ве мачат во овој период. Поработете на зајакнување на имунитетот.

ЛАВ

Добро сте расположени и сакате да внесете доста позитивни промени на полето работа. Подготвени сте за нови одлуки. Личноста која ви се допаѓа, е подготовена да ви ги покаже своите чувства кои ги има кон вас. Водете сметка околу градниот кош.

ДЕВИЦА

Очекувајте дека ќе бидете задоволни од новата понуда која ќе пристигне до вас. Интересно познанство ќе имате. Може да се надетевате на позитивни околности. Водете сметка околу стомакот.

ВАГА

Пред вас е поволен ден за нова работа. Ве очекува ден во кој судбината ќе ви биде наклонета. Подготовени сте да зборувате за заедничката иднина со вашиот партнер. Вие сакате брак. Минлива кашлица.

ШКОРПИЈА

Може да очекувате соработка со странство која ќе ви се исплати. Ве очекува поволен период. Пред вас е поволна фаза за нови познанства. Ве очекува период на флерт. Ќе ви годи повеќе вода.

СТРЕЛЕЦ

Наскоро ве очекува важно патување во кое ќе може да склопите соработка и договор. Пред вас е поволна фаза во која ќе успеете да остварите харомнична ситуација во односот со саканата личност. Чувствителни синуси.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате добра соработка со своите колеги и мирен ден на работа. Иако постои личност која се обидува да ви пријде, вие не сте заинтересирани за нејзината љубовна понуда. Ќе ви годи конзумирање на свежи намирници.

ВОДОЛИЈА

Очекувајте промени по ова прашање. Поволен е перидот за минување на некое друго работно место. Саканата личност ќе ви покаже дека искрено и значите. Нејзините дела се ќе ви покажат. Чувствителни заби.

РИБИ

Можно е дека ќе бидете подготовени да донесете важна одлука на полето работа која подоцна нема да може да ја повлечете. Ви се допаѓа личност која ќе покаже дека е некако неодлучна и сега не е подготовена за нова врска. Добро се чувствувате.

Коронавирус