четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Вагата пред добра заработувачка, Стрелецот да ја искористи вечерта

Вагата пред добра заработувачка, Стрелецот да ја искористи вечерта

ОВЕН

Амбициозни сте кога е некој нов проект во прашање. Почнете го. Преку пријател запознавате личност со која ќе ви се случи голема љубов. Оние во бракот имаат пријателски однос со саканата личност. Нервоза.

БИК

Добар ден за подобрување на заработувачката. Се што ќе правите ќе биде ефективно. Барате нова убов, а мислите за чиста страст. Определите се што ви е приоритет. Расположението ви е на ниско ниво.

БЛИЗНАЦИ

Ако сакате пари, морате итно да позајмите, затоа што работата не ви оди како што посакувате. Позајмете од Водолија или Вага. Очекувате повик од друга земја. Тоа е личност која има различна култура и сфаќања од вас. Уживајте.

РАК

Добар ден за заработка. Сите кои бараат позајмица, нека се обратат кај своите пријатели. Емотивно сте задоволни, без некои тешкотии. Слободните Ракови ќе имаат средба со личност во знакот на Водолија. Внесувајте што повеќе течности.

ЛАВ

Поволен е денот ако се занимавате со приватна работа. Соработувајте со личност со која го делите животот. Важен е односот со партнерот затоа потрудете се да го подобрувате од ден на ден. Тежок ден.

ДЕВИЦА

Работата ви овозможува многу благодети. На пример доста да патувате. Сакате промена, бидејќи чувствувате здодевност во брачниот живот или во врската. Променливо расположение.

ВАГА

Добар е ден за оние кои се занимаваат со угостителство. Добра заработувачка ви претстои. Емотивно сте задоволни. Не ви треба ништо повеќе во животот. Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Имате големи идеи пред вас. Денеска можеби не, но ќе почнете да ги реализирате кон крајот на оваа недела. Сакате да експериментирате во љубовта. Веројатно вашиот партнер ќе биде некој кој ќе мора да ја докажува љубовта. Чувствителен долниот дел на телото.

СТРЕЛЕЦ

Одличен ден за оние кои се занимаваат со работа околу спорт, фитнес, јога… Ве очекува добро поминување доколку излегувате доцна навечер. Искористете ја вечерта. Мислете повеќе на здравјето.

ЈАРЕЦ

Не сте расположени да работите на некои важни рабори за својот приватен бизнис. Ќе имате убава средба со личност, доколку се решите да поминете одмор на планина. Добро здравје.

ВОДОЛИЈА

Почнете да ги реализирате вашите идеи. Време е, а ги имате многу. Ќе ги имате уште повеќе до крајот на неделава. Важен ви е односот со партнерот затоа што мислите дека ви е вистинска поддршка и пријател. Немате здравствени проблеми.

РИБИ

Потребно е да се занимавате со некоја работа која ви носи расположение во животот и ве прави среќни. Тежите кон тајна љубов. Ако сте во брак, тогаш ќе ви биде тешко да ја остварите. Психолошки проблеми.

Коронавирус