понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Вагата ќе флертува на работа, Шкорпијата во тајна врска

Вагата ќе флертува на работа, Шкорпијата во тајна врска

ОВЕН

Се чувствувате несигурно на работа. Самодовербата е во пад и имате впечаток дека сте неуспешни. Емоциите ви проработеле и влегувае во нова врска. Врската е од таен тип, но тоа не ви пречи. Внимавајте на исхрана. Стомакот е чувствителен.

БИК

Добивате нова понуда. Понудената плата е мала, и тоа е причина што ја одбивате. Врската не напредува. Не сте отворени кон другата половина и директно сте одговорни за проблемите во врската. Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Имате одговорен став кон работните обврски. Надредената личност е задоволна од вашиот однос кон работата и резултатите. Ситуацијата во брак не е најдобра. Проблемите се во комуникацијата. Солидно здравје.

РАК

Добивате нова работна понуда. Имате впечаток дека во целост ви одговара и подготвено ја прифаќате. Односот со партнерот не е задоволувачки. Потребна ви е топла врска, а партнерот ви делува ладно. Ограничете го внесот на храна.

ЛАВ

Комуникацијата не ви оди од рака. Преговорите не одат во посакуван правец и на крајот неуспешно завршуваат. Иако сте зафатени, уживате во флерт и тоа некој да ве смета за привлечен. Можен пад на расположението.

ДЕВИЦА

Ве очекуваат проблеми кои нема да успеете да ги решите. Ви претстои финансиска добивка. Премногу сте фокусирани на работа така што брачниот партнер се чувствува запоставено. Не е најдобро здравјето. Ве очекува пад на притисокот.

ВАГА

Работните обврски ги доживувате како начин на исполнување на вашата креативност и уживате во тоа. На работа доаѓа до флерт. Пробувате себе си да се убедите дека не е ништо, иако емоциите ви проработиле. Добро здравје.

ШКОРПИЈА

Во тек е период на експанзија. Добивате нови обврски кои не ви претсавуваат никаков проблем. Уживате во тајна врска. Ви проработиле емоциите и страста. Добар период за опоравување ако сте биле болни.

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте како се развива соработката со партнерите од странство. Не сте во целост задоволен од односот со брачниот партнер. Имате впечаток дека другата страна не ве разбира. Солидно здравје.

ЈАРЕЦ

Максимално сте посветени на работните обврски, но имате впечаток дека не сте успешни. Односот со брачниот партнер не е најдобар. Кај вас како да дошло до заситување и оддалечување. Физички сте добро, но психолошки сте во пад.

ВОДОЛИЈА

Комуникацијата со колегите не е најдобра, така да не успевате да постигнете заеднички договор околу обврските. Се сомневате во верноста на партнерот, но околу своите сомнежи не разговарате директно со него. Под стрес сте, и неопходен ви е одмор.

РИБИ

Сугестивни сте, и така без проблеми го убедувате потенцијалниот спонзор да даде пари за вашиот проект. Емоциите во работат. Љубовта е тајна или платонска поради нечиј статус. Добро се чувствувате.

Коронавирус