четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 187
home Хороскоп

Вагата ќе добие пари, Бикот не сака да го види партнерот

Вагата ќе добие пари, Бикот не сака да го види партнерот

ОВЕН

Во потрага сте за нови идеји кои би ја почнале работа, но тие не поминуваат проверка. Задоволни сте од односот со брачниот партнер. Тој ви пружа поддршка во емотивна и материјална смисла. Напнати сте.

БИК

Многу сте вредни. Имате одговорен однос кон работата и сите своите обврски ги регулирате на време. Не сте задоволни од врската. Ја прекинувате секоја комуникација со партнерот. Не сакате ниту да го видите, ниту да го чуете. Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Ги разработувате плановите во тајност. Надредената личност верува во вашите способности и сигурна е дека ќе постигнете успех. Задоволен сте од бракот. Партнерот минува во фаза на преиспитување, но вие крај него му давате поддршка. Добро се чувствувате.

РАК

Ве очекуваат многу проблеми на работа. Потребно е да донесете некои одлуки кои се предизвикувачки. Комуникацијата со брачниот партнер е сведена на минимум. Се прашувате дали разводот е следниот чекор. Нестабилен притисок.

ЛАВ

Имате премногу проблеми на работа. Ве чека носење на тешки одлуки. На колегите тие нема да им се допаднат. Брачниот партнер минува низ психолошка криза. Не можете конкретно да му помогнете, но му давате до знаење дека сте со него. Не сте расположени.

ДЕВИЦА

На работа се соочувате со проблеми. Ве загрижува намалениот обем на работа и прекин на некоја соработка. Врската е во прекин. Ниту планирате да му се јавите на поранешниот партнер, ниту очекувате тој да ви се јави. Пад на имунитетот.

ВАГА

Задоволни сте како работата напредува. Имате впечаток дека работата ве менува, ревитализира. Ве очекува прилив на пари. Задволен сте од односот со брачниот партнер, и покрај тоа што минува низ сериозен кризен период на работа. Одлично се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Ја прекинувате соработката. Јасно ви е дека работа нема и дека не сте во фирма која може да ви пружа сигурност. Односот со брачниот партнер е стабилен. Многу ви значи неговата поддршка и разбирање. Тој ќе се обиде да ви најде нова работа. Не сте расположени.

СТРЕЛЕЦ

Ситуацијата е задоволувачка. Изненадувачки добивате понуда од фирма која не е од вашето место и веднаш ја прифаќате. Ако сте во брак, имате сериозен проблем. Минувате низ голема криза, или, пак, бракот ги брои последните денови. Пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ

Доаѓа до прекин на соработката. Причина е недостаток на работа и неможност ситуацијата да се промени. Целосно сте незадоволни од брачниот партнер. Размислувате официјално да го завршите односот. Бубрезите се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

Под стрес сте поради ситуацијата на работа. Работа нема и се плаѓите за својата иднина. Не сте опуштени и напнати сте, па емотивната сфера не ве интересира. Обидите партнерот да ви угоди остануваат без успех. Огромен стрес.

РИБИ

Задоволен сте од ситуацијата на работа. Стабилна е работата, а односот со колегите одличен. Соработката со странците одлично напредува. Брачниот партнер минува низ криза. Свесни сте дека можете да и помогнете, но не ве пушта да му се приближите. Добро се чувствувате.

Коронавирус