вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 144
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хороскоп

Вагата ја очекуваат важни настани, позитивни промени во работата кај Рибите

Вагата ја очекуваат важни настани, позитивни промени во работата кај Рибите

ОВЕН

Можно е да добиете сосема нова работна понуда која повеќе ви одговара по сите прашања. Комуникацијата со саканата личност не е добра и свесни сте за своите грешки, но и понатаму ништо не менувате. Чувствителни уринарни патишта.

БИК

Имате многу енергија и сакате максимално да се посветите на работата! Ве очекува поволен период. Ве очекува прилика во која личноста која ви се допаѓа да и ги покажете интерес. Ве очекува убава врска. Опуштете се со драгите личности.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува позитивна атмосфера на работен план. Нема да имате никакви грижи и проблеми. Уживате во преубава комуникација со личноста која ја сакате. Доколку сте слободни, ново познанство ви доаѓа. Проблеми со синусите.

РАК

Можно е да не можете да реализирате баш се што сте посакувале. За сега задоволете се со мали препреки. Ве очекува прилика да ги обновите контактите со личност која се уште не сте ја преболеле. Минатото се враќа. Проблеми со циркулација.

ЛАВ

Денешниот ден не ви е претерано поволен за работа, па затоа водете грижа да не дојде до големи компликации. Пред вас е прилика за уште повеќе да се зближите со личноста која ви се допаѓа. Кашлица.

ДЕВИЦА

Дајте си уште малку време за да ги остварите своите планови. Немојте да дозволите да ве фати нервоза и нетрпеливост. Ви се допаѓа вниманието кое го добивате од една личност, но не сте сигурни дали и таа сака врска. Подложни сте на настинка.

ВАГА

Ве очекуваат важни настани, па затоа од клучно значење е да се поставите на вистински начин. Влеговте во период кој може да биде тежок за вас, доколку сте во брак, можно е да водите големи внатрешни борби. Вкочанетост.

ШКОРПИЈА

Пред вас се нови настани на работен план. Некои пресврти не можете да ги предвидите. Ве очекува прилика за заедно со саканата личност да ги решите дилемите и на некој начин да го зајакнете вашиот однос. Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Можете да очекувате промена на работното место. Доколку сте сакате ново работно место, сега е можно да го добиете. Партнерот полека го губи трпението. Во некои работи не можете против себе. Можни се проблеми со притисокот.

ЈАРЕЦ

Не ви е проблем да се посветите на работата максимално кога знаете дека ќе ви биде дополнето на вистински начин. Доколку имате партнер пред вас е одличен период во кои убаво ќе се сложувате. Водете грижа за главата.

ВОДОЛИЈА

Имате доста работни обврски, па некои работи сега лесно создаваат тензија и притисок. Може да се надевате дека саканата личност ќе може да ви прогледа низ прсти, иако сте грешеле на разни начини. Нагласен пад на имунитетот.

РИБИ

Можете да очекувате позитивни промени на работен план. Соработката со странство може добро да ви се исплати. Ве очекуваат интересни настани со личност со која веќе долго време флертувате. Имате сосема доволно енергија.