вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 70
home Хороскоп

Успех во работата, проблеми во љубовта, внимание околу здравјето: Ова е вашиот дневен хороскоп

Успех во работата, проблеми во љубовта, внимание околу здравјето: Ова е вашиот дневен хороскоп

Дневен хороскоп за четврток (11.04.2019).

ОВЕН

Работа: Можно е да не сте добиле поддршка за некој свој проект што ве оставило без морал и мотивација.

Љубов: Можно е познанство со личност која ќе ви покаже дека сака да биде во врска со вас.

Здравје: Проблеми со зглобовите.

БИК

Работа: Можно е да ќе имате некои мали несогласувања со колегите, но до крајот на денот ќе успеете да ги решите.

Љубов: Ќе се сретнете со некоја интересна личнсот која ќе ви покаже дека има искрен интерес за вас.

Здравје: Проблеми со алергии.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не очекувајте премногу нови случувања денеска. Овој ден ќе ви биде прилично пасивен.

Љубов: Можно е да не се сложувате многу добро со брачниот партнер, и да доаѓа време кога размислувате за разделба.

Здравје: Лошо варење на храната.

РАК

Работа: Сте успеале да дојдете до подобрување на ова поле, и горди сте на себе поради тоа. Ве очекува поволен период.

Љубов: Можно е конечно да наоѓате компромис со саканата личност.

Здравје: Смалете го внесот на јагленохидрати.

ЛАВ

Работа: Исходот од ситуацијата која ве загрижува може да биде позитивен ако околу тоа адекватно се потрудите.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ви влева чувство на сигурност. Убаво се чувствувате кога сте крај неа.

Здравје: Мал пад на енергијата.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте позитивни околности и решавање на некои дилеми кои ве мачеа до сега.

Љубов: Ве очекува возбудлива ситуација со партнерот. Се заведувате, и уживате во убавите мигови.

Здравје: Занимавајте се со спорт и рекреација.

ВАГА

Работа: Ве очекува поволен ден доколку планирате продажба на недвижности или било каков поголем работен ангажман.

Љубов: Ве очекува комуникација со личност која ќе покаже дека сака повеќе од пријателство кон вас.

Здравје: Чувствителен ви е стомакот.

ШКОРПИЈА

Работа: Очекувајте сосема добар ден во текот низ кој без проблеми ќе ги решите работните обврски кои ве очекуваат.

Љубов: Лесно ги покажувате своите чувства кон симпатијата и доаѓа до почеток на врска.

Здравје: Нема проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе имате штета на работа во текот на денешниот ден, или мала загуба, затоа внимавајте.

Љубов: Во себе се буди силно чувство на привлечност кон личноста со која до скоро сте биле само пријатели.

Здравје: Добро.

ЈАРЕЦ

Работа: Среќата ве следи денеска и се чувствувате добро во работното опкружување. Очекувајте позитивен тек на случувањата.

Љубов: Доколку сте планирале да влезете во некоја сериозна врска, денешниот ден е поволен за такво нешто.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе успеете да ги извршите сите работи кои чекаат на вас некое време. Може да се надевате на добра ситуација.

Љубов: Ќе остварите ново познанство кое би можело да ве донесе до сериозна љубовна врска.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

РИБИ

Работа: Сите планови нема да одат онака како што сте замислиле, затоа е најдобро да бидете подготвени на некои промени на ова поле денеска.

Љубов: Партнерот ви е максимално посветен и вашата врска е стабилна, позитивна.

Здравје: Осетливи се ушите.

Коронавирус