петок, 29. јули 2022. Вести денес: 145
home Хороскоп

ТРОШАТ КАКО ДА НЕ ПОСТОИ УТРЕ! Овие хороскопски знаци не умеат со парите!

ТРОШАТ КАКО ДА НЕ ПОСТОИ УТРЕ! Овие хороскопски знаци не умеат со парите!

Астролозите велат дека овие хороскопски знаци не умеат со пари! Трошат пари на ситници, па често остануваат без денар.

Стрелец
Работат напорно за да заработат пари, но не се баш добри во чување пари. Не сакаат да прават компромиси кога е во прашање убавото време и авантурата. Што се однесува до нив, животните искуства се поважни од состојбата во банката. И овој фактор може да доведе до финансиски проблеми.

Риба
Рибите се несебичен знак. Прво ќе мисли на другите, а потоа на себе. Ќе донираат, ќе му помогнат на пријател кој има потреба дури и ако имаат помалку пари. Ќе се задолжат или ќе ја користат својата кредитна картичка. Тие нема да размислат двапати пред да инвестираат во нешто што мислат дека е вредно дури и ако всушност не можат да си го дозволат тоа во моментот.

Водолија
Водолијата е вистински пример за личност која секогаш прави големи работи. На пример, тој ќе купи нов телефон, дури и ако неговиот мобилен телефон е целосно исправен. Недоследноста во трошењето може да доведе до проблеми подоцна.

Лав
Генерално се прилично претпазливи со парите и трошењето, но кога станува збор за давање, губат контрола. Ќе ги задоволат своите најблиски секогаш.

Коронавирус