понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Хороскоп

Три знаци од зодијакот кои горат од љубов

Три знаци од зодијакот кои горат од љубов

Секој може да каже „те сакам“, но само некои можат да кажат „ќе изгорам за тебе“. Романтичната љубов исполнета со страст и сила се чини дека е дел од некое античко минато.

Со оглед на денешните трендови во однос на влегувањето во љубовна врска, сосема е сигурно дека наоѓањето личност што ќе гори од љубов за вас е потешко отколку да пронајдете игла во сено.

Сепак, астрологијата може малку да ви помогне во тој поглед и да го насочи вашето внимание кон трите хороскопски знаци што ја доживуваат љубовта многу страсно.

Лав

Лавот воопшто нема да се двоуми да ви даде до знаење какви искри предизвикувате во него. Тој е многу директна личност која знае како да освои нечие срце, но и како да го задржи. Лавовите сакаат фронтални соочувања со личностите што им се допаѓаат. Тие се многу вешти со зборовите и ќе ги изразат своите желби и емоции исто како вистински крал, достоинствено и кратко.

Риби

Рибите се многу поразлични од Лавот и Скорпијата. Тие се всушност многу понежни, помеки и посуптилни кога станува збор за љубовта. Ќе ве заведат со поезија, нежни љубовни ноти, сложени романтични гестови и речиси без изговорен збор, ќе ви покажат колку им значите. Сепак, Рибите треба да знаат дека сте заинтересирани за нив пред да го направат својот прв чекор.

Скорпија

Ниту еден друг хороскопски знак не е толку страсен колку Скорпијата. Со неа, сè во животот се сведува на сè или ништо. Ако ви каже дека „гори за вас“, знајте дека навистина е така. Од друга страна, ако не е заинтересирана за вас, тогаш навистина не е заинтересирана. Скорпијата сака да ги знае сите ваши најдлабоки тајни и ја сака вашата душа во својата дланка и да ви го даде своето срце.

ЕУРО 2020

Македонија