вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 35
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хороскоп

Три хороскопски знаци на кои јануари ќе им донесе голема промена

Три хороскопски знаци на кои јануари ќе им донесе голема промена

ОВЕН

Припадниците на овој знак најголеми промени ќе почувствуваат на љубовен план. Влезот на Марс ќе направи после долго време да се почусвтвувате добро, полни со сила, енергија и оптимизам. Ќе бидете вистински борци подготвени да освојувате, но и да се борите за љубов

Љубовни можности секако ќе има. Кон крајот на првата недела од јануари љубовта ќе сјае во вашиот знак со позитивно влијание, и ќе ви донесе нови емотивни шанси. Таа делува на вас од полето на далечина, образованието, државните институции, спортот – па ова се полињата каде емотивните задоволства може да се појават.

Овој месец можно е да започнете нови и убави приказни, дури и ако многу километри се меѓу вас – далечината не постои ако срцата се врели, а во јануари секако ќе бидат.

Оние кои се зафатени ќе имаат шанса да го средат својот однос, дури и повторно да ги подгреат страстите.

РАК

На Раковите овој месец им се насмевнуваат возбудливи можности на работното место, за кои мечтаат веќе некое време. Марс е во вашето поле на кариера, Венера и Јупитер во полето на работното секојдневние.

Во овој месец може навистина да имате добри можности и за напредување и за некои големи промени кои ќе ја отворат вратата кон вашите цели. Но, како и кога се емоциите во прашање – потребна е голема одговорност, насоченост кон вашите цели, не они моментални.

Што се однесува до претпоставените, бидете коректни, а во финансискиот дел – чувајте ги парите кои ги заработувате и без поголеми вложувања.

СТРЕЛЕЦ

Слободните Стрелци навистина би требало да му се радуваат на овој месец. Со Венера во своето поле, ќе ширите оптимизам, сјај, харизма и прекрасна енергија и затоа не е чудно доколку бидете во центарот на вниманието кај припадниците од спротивниот пол. И вие сте подготвени за љубов, ја доживувате со целото срце.

Родените во овој знак имаат навистина добри шанси да се заљубат, но и да започнат емотивна приказна која ќе тргне бурно и страсно, ќе ве направи среќни, задоволни и исполнето. Со врските и браковите ситуацијата е слична.

Многу работи ќе тргнат на подобро и повторно ќе имате чувство на блискост и стабилност со саканата личност. Добро би било да се обидете да не го расипете тоа со непромислени потези во вид на таен однос или флерт. Сметајте дека партнерот сигурно ќе се посомнева во вас, без оглед дали правите нешто на страна или не, па на вас е да го разубедите и да покажете дека може да смета на вас.

Проблемите ќе се концентрираат во втората половина на јануари, бидете внимателни.

 

Парламентарни избори 2020