петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 141
home Хороскоп

Три хороскопски знаци кои се родени под среќна ѕвезда

Три хороскопски знаци кои се родени под среќна ѕвезда

Сигурно познавате луѓе кои делуваат како да имаат малку повеќе среќа од останатите и како сите работи едноставно да им одат од рака. Астролозите неодамнаа открија дека постојат хороскопски знаци кои имаат малку повеќе среќа од другите. Еве кои се тие!

Близнаци

Близнаците обично се нарекуваат вистински среќници. Тие на некој несфатлив начин секогаш се наоѓаат на вистинско време и вистинско место.

Девица

Тие никогаш не се откажуваат, дури и во најлошите мигови. Секогаш некако на крајот се извлекуваат, како да има некоја натприродна сила која им помага. Луѓето родени во овој хороскопски знак поседуваат особен дух и интелигенција својствени само за нив.

Стрелец

Стрелците се радуваат на секоја ситница. Се работи за позитивен знак кој зрачи со успех. А среќата ги сака оптимистите. Како сите ѕвезди да направиле договор да им ја подарат сета среќа на Стрелците.