сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 59
home Хороскоп

Три хороскопски знаци кои од 30 јануари до 20 февруари ги очекуваат предизвици

Три хороскопски знаци кои од 30 јануари до 20 февруари ги очекуваат предизвици

Веќе во првиот месец од 2021-та година се соочуваме со ретрограден Меркур кога од моќниот Меркур можеме да очекуваме предизвици на полето на комуникацијата, патувањето, технологијата и остварување на плановите. Овие три хороскопски знаци ги очекува предизвици и ризици во текот на ретроградниот Меркур:

Бик

Ретрограден Меркур ќе има посебно влијание на вашето поле на кариерата. Можни се доцнења, пропуштени рокови и незавршени проекти, како и предизвици во комуникацијата со колегите и надредените. Наместо да носите нагли одлуки и потези искористете го ова време за повторно да размислувате за своите идеи или пак прочистете го вашиот план од недостатоци. Негувајте ја вашата самодоверба и бидете внимателни, а доколку вложите доволно труд, се ќе биде на свое место.

Лав

На Лавовите ги очекува напнатост во полето на емотивните односи. Можни се турбуленции во љубовта, а расправиите од минатото повторно ќе станат главна тема на разговор. Обидете се ситуацијата да ја разгледувате објективно и контролирајте ги негативните емоции. Без оглед на сите околности, најдобро ќе го решите овој предизвик доколку научите како да го сослушате партнерот во текот на разговорите. Подобро е веднаш да се соочите со проблемите, наместо да го одложувате тоа.

Стрелец

Предизвици во комуникацијата можат негативно да влијаат на вашиот социјален живот. Внимавајте кои зборови ги изговарате и како им се обраќате на другите луѓе. Брзоплетоста е вашиот главен непријател во овој период. Размислете пред да кажете некој збор затоа што конфликтите во овој период се и тоа како возможни. Пронајдете го вашиот внатрешен мир и комуникацијата ќе се подобри значително.

Коронавирус