сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 37
home Хороскоп

Три хороскопски знаци кои никогаш не покажуваат чувства: Очекуваат партнерот да им ги прочита мислите

Три хороскопски знаци кои никогаш не покажуваат чувства: Очекуваат партнерот да им ги прочита мислите

Според астрологијата, постојат оние хороскопски знаци кои повеќе или помалку изразуваат чувства.

Според познавачите на Зодијакот, од сите знаци, три се оние што ги потиснуваат чувствата повеќе од сите други.

1. Скорпија

Скорпиите се повлечени, иако не изгледаат така. Тешко им е да ги вербализираат своите емоции, па честопати може да изгледаат ладни и бездушни.

Што се однесува до исповедта на љубовта, овие Плутонисти очекуваат „другата страна“ да знае што има во нивното срце и да ги прочита нивните мисли и чувства. Исто така, императив е личноста што им се допаѓа или онаа со која се во врска или брак е директна.

2. Стрелец

Стрелците не се премногу љубезни и отворени во комуникацијата. Не им е пријатно да покажат наклонетост кон некого, без разлика колку длабоко го сакаат.

Срамежливо ги изразуваат чувствата и секогаш се загрижени кога станува збор за романтиката.

3. Риба

Луѓето родени во овој воден знак често не сакаат да си го признаат она што го чувствуваат прво на себе, а особено не на личноста во која се заљубени. Наместо да зборуваат за емоции, тие сакаат нивната врска да се базира на разбирање, така што другата страна ќе „прочита“ како се чувствуваат.

Ако се забавувате со маж роден во знакот на Риби, не очекувајте дека ќе ве запроси – ќе ве сака до рајот, но ќе биде тешко да се помине преку познатото прашање: „Дали сакаш да се омажиш за мене? “.

Од друга страна, женските Риби ќе можат секој слободен момент да го поминат со вас со месеци, но никогаш нема да ви кажат дека им се допаѓате – ваше е тоа сами да го „прочитате“.

Коронавирус