петок, 4. декември 2020. Вести денес: 0
home Хороскоп

Три хороскопски знаци кои не поднесуваат апстиненција

Три хороскопски знаци кои не поднесуваат апстиненција

Недостатокот на секс и интимни моменти најтешко им паѓа на Скорпиите, Стрелците и Близнаците. Овие знаци тешко опстануваат без нежности, бакнежи и мастурбација.

Близнаци

Брзо губат самоконтрола, многу се љубопитни и паметни, а такви се и во кревет. Сакат да флертуваат, да водат безобразни разговори и да играат улоги во сексот. Нивниот сексуален апетит не е баш лесен за задоволување.

Скорпија

Од сите знаци, Скорпиите најтешко опстануваат без секс. Тие се најсексуалниот знак во зодијакот. Вистински заводници кои постојано мислат на секс, вака најлесно може да ги опишете. Тие се страсни, а истото го очекуваат и од сексуалниот партнер.

Стрелец

Обожаваат да се препуштат на моментот. Спонтани се и забавни, но и многу страсни. Сакаат да играат по сопствени правила. Ако почувствуваат привлечност кон некого, не се мислат двапати.

Коронавирус