понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 23
home Хороскоп

Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат неверство

Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат неверство

Неверството во една врска е непростлив чин за едни, додека други луѓе се пофлексибилни и можат да преминат преку тоа.

Според астрологијата, овие хороскопски знаци имаат малку повеќе разбирање за нивните партнери.

Бик

Бикот е земјен знак кој тешко се препушта на чувствата и не брза да влезе во врска. Ниту се брза да излезе од врска кога ќе наиде на првата препрека. Ако Бикот доживее неверство ќе го сфати како предавство, но нема лесно да ја заврши врската. Бикот ќе раскине дури тогаш кога ќе сфати дека се е готово.

Јарец

Исто како и Бикот не практикува избрзани одлуки. Има разбирање за партнерот, па неверството ќе го сфати како личен пораз кој нема така лесно да го признае. Јарците прво ќе се потрудат да го поправат односот со партнерот отколку да ја прекинат врската.

Риби

Тешко се откажуваат од саканите, многу се емотивни. За разлика од стабилните Бикови и јарци, Рибите вистински веруваат дека партнерот нема повторно да ги изневери и затоа простуваат. Попрво ќе останат со човек кој ги изневерува отколку да бидат сами.

Коронавирус