недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Три хороскопски знаци кои ги очекува љубов во март- погледнете дали сте вие меѓу нив

Три хороскопски знаци кои ги очекува љубов во март- погледнете дали сте вие меѓу нив

Месечниот хороскоп предвидува убави промени на полето на љубовта за три хороскопски знаци.

Овен

Кога станува збор за промените на полето на љубовта, втората половина од месецот ќе ви донесе убава промена. Излеговте од врска и во потрага сте по вистинската личност, но секоја нова љубовна авантура досега ве разочаруваше. Овој месец ќе запознаете личност која ќе ве освои со својата убавина и карактер. На почетокот ќе се однесувате како вашите емоции да не се силни, но како што ќе минува времето, така ќе чувствувате налет на емоции.

Стрелец

Ако сте во врска, ова е одличен период за вас. Ќе уживате во љубовта како на почетокот на врската. Емоциите се и натаму силни, а привлечноста на високо ниво. Со партнерот се сложувате одлично и време е да организирате романтично патување. Уживајте во љубовниот март.

Риби

Ако сте подготвени за љубовна авантура, тогаш и ќе ја добиете. Без оглед на тоа дали тоа ќе биде авантура, или нешто посериозно, втората половина од месецот е совршена за љубов. Опуштете се и воопшто не размислувајте за иднината.

Коронавирус