недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 245
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

home Хороскоп

Три хороскопски знаци кои едноставно не знаат како да заштедат

Три хороскопски знаци кои едноставно не знаат како да заштедат

Без разлика дали обожаваат да трошат, не сакаат да работат надвор од нивната удобна зона или едноставно уживаат во убави работи, овие три хороскопски знаци едноставно не знаат како да заштедат.

Ако се најдете на оваа листа, тогаш сигурни сме и дека ќе разберете зошто сте тука!

  1. Стрелец

Стрелците навистина знаат како да заработат пари, ни кога станува збор за нивното штедење – тие навистина се ужасни. Нивниот детски однос кон парите и неразумното трошење не им дозволува да тргнат ниту еден денар настрана. Припадниците на овој знак едноставно не прашуваат колку нешто чини, туку веднаш трошат на тоа што им носи задоволство.

  1. Риби

Рибите постојано имаат финансиски проблеми. Нивните глави се постојано во облаци па затоа и не се навикнати на тешка физичка работа. Тие најчесто заработуваат од својот талент и од отворениот ум. Па, ако е нешто надвор од нивната удобна зона, тие во текот на животот пропуштаат илјадници прилики за нормална работа, само затоа што се плашат од неуспех.

  1. Вага

Вагите имаат неверојатно чувство за убавина. Тие уживаат во естетиката и во убавината на светот околу нив. Токму затоа и тие постојано трошат на убави нешта, кои најчесто и не им се потребни. Уметникот во нив е постојано гладен за убавина, па често им даваат предност на убавите работи над неопходните, сè додека нема да им остане ни денар во џебот.

 

Локални избори 2021