понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Три хороскопски знаци ќе ги почувствуваат веднаш позитивните промени што ги носи 2021

Три хороскопски знаци ќе ги почувствуваат веднаш позитивните промени што ги носи 2021

Ретката конјукција на Уран и Сатурн доведува до помирување на спротивставените ставови и означува тивок почеток на позитивните промени што нè очекуваат во 2021 година. Планетата на среќата и просперитетот Јупитер ќе поминат низ со соѕвездието Водолија поголем дел од годината и една по една отворени можности за промени.

По промената по тешката 2020 година не доаѓа одеднаш, туку постепени, а први ќе ја почувствуваат три знаци од Зодијакот.

Јарец

Љубов

Многу емотивни проблеми се решени, а сега останува само да сонувате, фантазирате и планирате на емоционално ниво.

До крајот на јануари добивате нови шанси за љубов. Единствената турбуленција ја носи Венера на квадрат – можни се недоразбирања и несогласувања во семејството или со партнерот. Јупитер во вашата друга астролошка куќа може да поттикне приказни за потомство. Осамените срца на крајот на есента можат да сретнат личност која ќе го освои нивното срце.

Работа

Големи можности ги очекуваат Јарците кои бараат нова работа, особено во првата половина на есента.

Многумина ќе инвестираат пари и нови проекти што ќе донесат просперитет и економска предност на пазарот.

Можно е некои да најдат нова работа во друг град или да решат да ја сменат професијата. Планетите многу ве сакаат во областа на вашата кариера.

Здравје

Ќе имате проблеми со пад на енергијата, но со добра исхрана и соодветна мотивација, можно е да го постигнете она што го сакате.

Водолија

Љубов

Најважниот период за љубовта сигурно ќе биде почетокот на ноември. Активната Венера со поддршка на Марс им носи силни емоции на сите оние кои сакаат да се вратат на својата стара љубов. Нови средби и забавни авантури можат да доведат до нова љубов. Јупитер и Сатурн ве охрабруваат да останете смирени во случај на недоразбирање во семејните односи. Големи одлуки на љубовен план ве чекаат од почетокот на 2021 година.

Работа

Јупитер и Сатурн ви помагаат да се соочите со пречките во вашата кариера и да се подготвите за навистина неверојатен почеток следната година Овие две планети се во многу позитивен транзит со Сонцето, така што имате можност да започнете и да реализирате многу проекти. Оние што бараат работа треба да ги имаат сите интервјуа до крајот на февруари. Beе бидете расположени за тимска работа, затоа побарајте помош од колегите за сè што ви треба. Зимата ќе ви донесе подобра финансиска состојба.

Здравје

­­Ќе имате одлична физичка и ментална енергија што ќе ви помогне во работата во стекнување нови вештини и одлични идеи.

Риби

Љубов

Ноември и Декември беа навистина неповолен период за љубов кон родените во знакот Риби. Венера беше во опозиција што може да донесе криза во бракот или врската. Време е да зборувате отворено и вистината конечно да излезе на виделина. Кажете сè што чувствувате, бидејќи само со позитивна комуникација можете да избегнете дополнителни компликации на емоционално ниво. Подобра клима во љубовта ве чека на крајот на јануари. Транзитите на Јупитер и Сатурн во овој период ќе ви донесат поволна можност да планирате со саканата личност.

Работа

Ве очекуваат краткорочни деловни пречки. Време е да се охрабрите, да ги надминете и да ги реализирате можностите за напредок во текот на зимата. Имате големи дилеми и тешки одлуки, но обидете се да решите сè до средината на јануари. Побарајте поддршка од колегите и партнерите. Последниот квартал од 2020 година беше напнат во однос на деловното работење, но тоа беше важна подготовка за зимата што ви носи економски просперитет.

Здравје

Добрата вест е дека лесно можете да се справите со нервозата и стресот. Bие можете да дадете сè од себе и да работите напорно и нема да се чувствувате уморни.

Коронавирус