понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 189
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Босилово

home Хороскоп

Три хороскопски знаци ги очекува најдобрата недела во животот- искоритете ја

Три хороскопски знаци ги очекува најдобрата недела во животот- искоритете ја

Ако сте родени во хороскопските знаци Близнаци, Вага или Водолиија тогаш ве чека недела од соништата.

Близнаци

пред вас се море можности. Оваа недела е време да заочнете со ново хоби или пак да го прифатите повикот за кафе од личноста која долго време ве поканува на состанок. Ваша задача е да престанете да се критикувате, бидејќи креативноста е најдобра тогаш кога ќе ја пуштите да работи по своја воља.

Вага

Оваа недела никој не се чувствува по моќно од вас. Ќе се присетите на сите работи кои поминале и колку тие влијаеле на вашиот раст и просперитет. Имало грешки, но сега сте подобра личност. Сега само небото е граница за вас. Ни случајно немојте да се сомневате во својата сила и талент. Луѓето ве забележуваат и ви се восхитуваат кади и да се појавите.

Водолија

Излегувате од тежок и мрачен период и баш сте подготвени да ги раширите крилјата и да полетате. Интуицијата ви е на највисоко ниво, а ѕвездите ви се наклонети. Се почнува да биде посветло и јасно, па искористете го периодот да излезете од вашата кмфор зона и обидете се со нешто спонтано.

Парламентарни избори 2020