понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 135
Во живо

Следете во живо: Live chat со Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

home Хороскоп

Тие се судени еден за друг: Ова се четирите најубави парови меѓу хороскопските знаци

Тие се судени еден за друг: Ова се четирите најубави парови меѓу хороскопските знаци

Ги знаете оние двојки во кои што сите гледаат каде и да се појавуваат, и тие само гледаат еден во друг?

Таквите двојки, исто така, ги чинат и овие хороскопски знаци кои едноставно се судени еден на друг.

Ова се четирите најубави љубовни парови на зодијакот.

Бик и Рак

Ова е еден од оние парови на чиј однос сите се љубоморни. Тие се и лојални, грижливи и нежни, па ретко се случува конфликт во нивната врска. Без оглед на тоа колку долго се заедно, тие остануваат во вљубени еден во друг, како и на првиот ден и често се однесуваат како тинејџери пред другите.

Лав и Лав

На кралевите на зодијакот едноставно никој не одговараат подобро од оние што се родени во истиот знак. Лавовите се самоуверени и силни па најдобро се прилагодуваат на истите работи како што се тие самите. Во природата им е да ги охрабруваат луѓето па кога се еден со друг во врска си имаат одлична поддршка. И тие се исто така свесни за тоа колку се среќни да се најдат едни со други и се обидуваат да го запрат својот често бурен карактер за да не ја загрозат нивната врска.

Водолија и Близнак

Оваа двојка има силна психолошка врска која на крајот станува се подлабока и која другите често не ја разбираат. Нивниот начин на комуникација е скоро телепатичен и често на некој од страна може да му биде како еден на друг да си ги читаат мсилите. И покрај тоа што и двата знака се индивидуални, ова не ја загрозува нивната поврзаност, туку е само посилна.

Риба и Скорпија

Двајцата се водени знаци и се водат по нивните емоции, што ги прави исклучително компатибилни. Оваа двојка исто така има силна психолошка, како и интелектуална поврзаност, поради што најмногу уживаат во разговорот. Но, нивната врска не е само за раскажување, бидејќи и двајцата се многу страсни во креветот, па не ја занемаруваат ниту романтиката.

Коронавирус